Sveicam vārda dienā: Imgarde, Irmgarde
0.00 EUR
Facebook Instagram.com
Reģistrēties
Latvijā ražotas mēbeles
Latvijā ražotas mēbeles

Neatkarīgi no gadalaika segas mums būs nepieciešamas vienmēr. Segu piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc, lai izvēlētos piemērotāko nepietiek tikai zināt, ka tā ir „bieza” vai „plāna”. Mūsdienu segas atšķiras ar daudzām niansēm, kas segas lietošanu padara komfortablu un apstākļiem atbilstošu. Piedāvājam iepazīties ar svarīgākajām no tām!

Segas pildījums – visas segas iedala divās lielās grupās: segas ar dabīgo pildījumu un segas ar sintētisko šķiedru pildījumu. Pie dabīgā pildījuma pieder vilna, kokvilna, dūnas un zīds.

• Vilnas segas ir vissiltākās, labi uzsūc mitrumu, nodrošina gaisa cirkulāciju, tās ir ar augstu siltumnoturību. Tiesa vilnas segas labi pievelk putekļus un arī putekļu ērcītes, tāpēc šīs segas bieži jāvēdina un regulāri jānes uz ķīmisko tīrītavu.

• Kokvilnas segas arī labi uzsūc mitrumu, taču tās ir mazāk siltas un mēdz „pievilkt” dažādus aromātus. Tiesa, kokvilnas segas ir viegli mazgājamas un ātri žūstošās. Kokvilnas segas ir ļoti piemērotas bērniem. 

• Vissiltākās ar labāko gaisa caurlaidību ir segas ar dūnu pildījumu vai dūnu un spalvu maisījuma pildījumu. Šīs segas gan nav piemērotas alerģiskiem cilvēkiem un tiem, kas bieži slimo ar elpceļu saslimšanām. 

• Segas ar zīda pildījumu vislabāk noderēs vasarā, jo tās ir plānas, vieglas un patīkamas, ar labu mitruma absorbciju. Zīda segām piemīt atvēsinošs efekts.

• Pie sintētiskā pildījuma pieder segas ar poliestera, neilona šķiedras vai silikonšķiedras sintepona pildījumu. Jaunākās paaudzes pildījums ir bumbiņšķiedra, kas nesaplok un visā lietošanas laikā nezaudē formu, sega allaž izskatās „pufīga”. Sintētiskā pildījuma segas ir siltas, elpojošas, viegli kopjamas un antialerģiskas, tajā neieviešas putekļu ērcītes vai citi parazīti. Šīs segas var bieži mazgāt, tās ātri žūst.

 

Segas virsaudums – neatkarīgi no pildījuma veida to nosedz tekstilmateriāla virsaudums. Atkarībā no segas modeļa virsaudums var būt no vilnas, kokvilnas vai sintētikas. Jebkurā gadījumā apvalkam pāri mēs velkam segas pārvalku.

Segas izmērs – segas pieejamas dažādos izmēros, taču Latvijā visizplatītākie ir vienguļamai gultai paredzētais 150x200cm un divguļamai gultai 200x220cm. Bērnu gultām populārākais ir izmērs 110x140cm. 

Segas siltuma koeficients – labas kvalitātes segām uz etiķetes tiek norādīti to raksturojoši parametri. Viens no tiem ir segas siltuma koeficients, ko norāda pēc piecu zvaigznīšu sistēmas: 1 zvaigznīte apzīmē vasaras segu, 2 – sega lietojama siltākā laikā pavasarī un vasarā, 3 – sega piemērota jebkuram gadalaikam, 4 – sega paredzēta ziemai, 5 – sega īpaši salīgiem cilvēkiem, izcili silta. 

Segas nošuvums – kvalitatīvas segas ir rūpīgi nošūtas, visas vīles ir apdarinātas, nekarājas nenogriezti diegu gali. Izvēloties stepētu segu, lietošanā ērtāka būs smalkāka stepējuma sega.

Segas svars – vidēji segas sver ap puskilogramu. Par smagām uzskata segas, kuru svars ir vairāk nekā viens kilograms. Pētījumi liecina, ka zem smagām segām aizmigt esot vieglāk, jo šāda sega radot cieša apskāviena efektu, kas palīdzot atslābināties.

Uzņēmums OR mēbeles pakāpeniski paplašina savu segu piedāvājumu, lai kopā ar guļamistabas mēbelēm jums būtu iespēja uzreiz pilnībā nokomplektēt izvēlēto guļvietu.

Skatīt vienlaicīgi:

Individuāla pasūtījuma forma

Aizvērt formu
Drošības kods